Конференції

Круглий стіл за тематикою магістерських досліджень кафедри у 2014/2015 навчальному році

24 грудня 2014 року кафедрою лексикології і стилістики англійської мови імені професора О.М.Мороховського і Центром когнітивних і семіотичних досліджень було проведено круглий стіл за тематикою магістерських досліджень кафедри у 2014/2015 навчальному році. У заході взяли участь 23 магістранта. Всі вони на високому рівні представили свої доповіді, застосовуючи інформативний роздатковий матеріал та Power Point. Хотілося б відзначити оригінальність тем і грунтовний аналіз матеріалу студентами, завдяки чому учасникам Круглого столу вдалося охопити широкий спектр різноманітних питань сучасної наукової лінгвістичної парадигми. Після кожного виступу відбувалася жвава полеміка студентів і модераторів стосовно викладеного матеріалу і окремих його аспектів. Вважаємо, що такий досвід є дуже важливим, оскільки, з одного боку, це заохочує студентів до активної участі у наукових заходах кафедри, Центру і університету, дає їм змогу долучитися до серйозної наукової дискусії, а з іншого, допомагає структурувати як свій час з написання дипломної роботи, так і зусилля, докладені до цього.

Хочемо ще раз подякувати всім учасникам за цікавий і важливий внесок у наукове життя кафедри й університету. Бажаємо Вам подальших здобутків і успіхів у науковій царині!


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ

16 травня 2014 р. відбувся Всеукраїнський круглий стіл “Сучасні когнітивні студії: програма міждисциплінарних досліджень”, ініційований кафедрою лексикології і стилістики англійської мови імені професора О. М. Мороховського спільно з Українською асоціацією когнітивної лінгвістики і поетики в рамках VIII Всеукраїнського фестивалю науки.

Програма


Міжнародна наукова конференція “Слово й текст у просторі культури”

26-27 листопада 2010 р. в Київському національному лінгвістичному університеті відбулася Міжнародна наукова конференція “Слово й текст у просторі культури”, присвячена 80-річчю проф. О. М. Мороховського. На конференції обговорювалися такі питання: методологічні й культурологічні проблеми лексикології та стилістики; слово як культурний феномен у ракурсі синхронії та діахронії; культурологічні аспекти словотворення: історія та сьогодення; еволюція жанрів як культурологічна проблема; стилістика в контексті сучасних наукових парадигм; художній та нехудожній дискурси в просторі культури.

Було проведено Круглий стіл на тему: “Від слова до тексту: стріла часу (еволюція наукових поглядів проф. О.М.Мороховського)”. Для отримання детальної інформації див. Інформаційний лист та програму конференції

Шановні учасники та гості конференції! Ви можете надіслати нам свої відгуки про роботу конференції, скориставшись формою зворотнього зв’язку в розділі КОНТАКТИ.

РЕЗОЛЮЦІЯ Міжнародної наукової конференції “Слово й текст у просторі культури”, присвяченої 80-річчю з дня народження проф. О.М.Мороховського.

ФОТОЗВІТ “Конференція очима учасників”.

Відгуки учасників та гостей конференції

– Участь у конференції справила на мене незабутнє враження. Доповіді учасників торкнулись найактуальніших питань сучасної лінгвістики. Ідеї, виражені на пленарних та секційних засіданнях, вражають змістовністю, гостротою проблематики та, безумовно, спонукають усіх науковців до подальших досліджень.Особливої подяки заслуговує робота організаторів конференції, які розробили насичену та цікаву програму.

З повагою Ковальова Т.П.


– Конференція, присвячена пам’яті О.М.Мороховського – велика подія не тільки в науковому, але й духовному житті України. Вона є яскравим свідченням того, що вітчизняна філологія стрворила і розвиває наукові школи, продовжує створювати культурний контекст у своїй країні. Доповіді учасників пленарного засідання вражали глибиною, повною мірою всписувались у світову лінгвістику, відрізнялись творчим підходом. Виключно важливим вбачається те, що поряд із досвідченими вченими у конференції взяли участь початківці, які наочно переконались у високих академічних і людських стандартах тих, хто є продовжувачем традицій, запроваджених О.М.Мороховського. Оргокомітет, його голова О.П.Воробйова заслуговують на саму глибоку повагу і щиру подяку за їх неймовірні зусилля заради організації й надихання такого наукового зібрання.

 І. Малиновська


– Надзвичайно приємно, що оргкомітетові вдалося організувати високого рівня наукову конференцію, де молоді науковці мали змогу ознайомитися із найновітнішими тенденціями розвитку філологічної науки з уст провідних мовознавців України – В.А.Кухаренко, О.П.Воробйової, І.М.Колегаєвої, С.А.Жаботинської, А.Е.Левицького, І.Р.Буніятової, Шевченко І.С. та ін., “стріла часу” яких гідно доводить високий рівень розвитку філологічної думки і надихає на подальші наукові дослідження у галузі когнітивної стилістики та лінгвістики тексту.
Бистров Яків Володимирович